Alerty BIK - co to jest?

Alert BIK to usługa zabezpieczająca przed osobami, które podszywają się pod Twoją osobę i zaciągają w Twoim imieniu zobowiązania.

Czy powinieneś zastrzec swoje dane?

Zastrzeż swoje dane jeżeli:

 • ktoś wziął na Ciebie kredyt lub telefon i ta sytuacja może się powtórzyć w przyszłości
 • ktoś zna Twój nr PESEL i obawiasz się, że go wykorzysta do zaciągnięcia pożyczki w Twoim imieniu
 • nastąpił wyciek Twoich danych osobowych
 • chcesz się zabezpieczyć w przypadku zagubienia lub kradzieży dowodu osobistego w przyszłości

Uniknij niechcianego kredytu

Zastrzegając swoje dane w BIK zabezpieczasz się przed wzięciem kredytu lub zakupu innych usług na Twoje nazwisko przez osoby niepowołane. Wg portalu Interia.pl co 2 godz. ktoś próbuje wyłudzić kredyt na cudze nazwisko.*

URUCHOM
Alerty BIK

24 zł za 12 m-cy

SPRAWDŹ KORZYŚCI

Zobacz przykładowy Alert BIK:

Przykładowy Alert BIK (ZDJĘCIE)

Jak to działa?

Osoby, które chcą uzyskać pożyczkę, kredyt lub podpisać umowę na abonament telefoniczny są sprawdzane pod kątem wiarygodności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz w BIG Infomonitor. W ten sposób BIK wie kto się stara o kredyt.

Jeżeli masz aktywną usługę Alerty BIK , dostaniesz SMS i/lub e-mail o próbie uzyskania kredytu na Twoje dane, próbie wyłudzenia abonamentu komórkowego lub zawarcia innej umowy w Twoim imieniu np. na dostawę gazu.

Alerty BIK – czy warto?

Alerty BIK to usługa płatna realizowana przez Biuro Informacji Kredytowej. Możesz ją uruchomić na okres 12 miesięcy i jest to koszt 24 zł (czyli 2 zł miesięcznie). W zamian będziesz błyskawicznie informowany:

 • każdorazowo o próbie zaciągnięcia kredytu lub podpisania umowy abonamentowej
 • raz w miesiącu otrzymasz potwierdzenie, że nie odnotowano nowego kredytu na Twoje dane oraz nie wpłynęło żadne zapytanie o Twoje dane
 • jeżeli masz już kredyt lub korzystasz z usług abonamentowych (np. telefon, kablówka) dowiesz się o opóźnieniu w ich spłacie
 • nie płać za kredyt którego nie zaciągnąłeś. sprawdź wszystkie korzyści

Wyłudzenie to kłopot. Uruchom Alerty BIK

Alerty BIK nie tylko chronią przed wyłudzeniami kredytów ale również pozwalają uniknąć wszystkich problemów związanych z odpowiedzialnością za nie swoje zobowiązania. Zwykle trudno jest udowodnić, że osobą, która zaciągnęła zobowiązanie na nasze dane, był ktoś inny, niż my sami.

Jeżeli starasz się unikać problemów, cenisz sobie spokój i bezpieczeństwo zastanów się czy Alerty BIK nie byłyby dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

UWAGA!
Do uruchomienia Alertów BIK potrzebny Ci będzie dowód osobisty i karta kredytowa.

URUCHOM
Alerty BIK

24 zł za 12 m-cy

Tylko 2 zł miesięcznie

Często zadawane pytania:

 • Kradzież tożsamości to bezprawne wejście w posiadanie danych osobowych innej osoby, podszywanie się pod tą osobę i wykorzystanie jej danych osobowych wbrew jej woli zazwyczaj w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
 • Powiadomienie możesz dostać w postaci SMS i/lub e-maila. Możesz je skonfigurować samodzielnie w panelu użytkownika.
 • Jak najszybciej skontaktuj się z BIK, dzwoniąc pod numer 22 348 4444. Pracownicy Biura Informacji Kredytowej pomogą Ci ustalić, czy faktycznie masz się czego obawiać. Jeśli uznają, że podejrzenie co do możliwości popełnienia lub usiłowania wyłudzenia kredytu lub innego rodzaju oszustwa jest zasadne, przekażą do banku lub instytucji współpracującej z BIK informację o kwestionowaniu zapytania.
 • Aby sprawdzić szczegóły alertu, zaloguj się do panelu użytkownika.
 • W przypadku podejrzenia popełnienia lub usiłowania wyłudzenia kredytu lub innego rodzaju oszustwa, BIK przekaże do banku lub instytucji współpracującej z BIK informację o kwestionowaniu zapytania.
 • Alerty BIK to usługa dostarczana przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Grupa BIK jest głównym źródłem informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce. Gromadzi i udostępnia informacje o tym, jak uczestnicy rynku - osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze, realizują swoje zobowiązania kredytowe i finansowe.

  Grupa BIK działa na rzecz całego systemu bankowego w Polsce. Wymienia informacje pomiędzy sektorem bankowym i przedsiębiorcami wszystkich branż. W skład Grupy BIK wchodzą Biuro Informacji Kredytowej S.A. i Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

  Akcjonariuszami grupy są: Bank Pekao, PKO BP, Citi Handlowy, Idea Bank, ING Bank, Santander, BNP Paribas, mBank, Millennium Bank, DNB Bank Polska, Związek Banków Polskich.

Powiedz innym jak oceniasz przydatność Alertów BIK

Powiedz innym jak oceniasz przydatność Alertów BIK
Zalecany
Mało potrzebny
Created with Ankieta PollMaker